sobota 7. května 2016

Od zítřka budu sexy třicítka - Pamela Redmond Satran
Tak se mi zas dostala do rukou krásná, hráškově zelená kniha. Jarní, pozitivní - prostě hráškově zelená. Ne, prostě není tak růžová jako její obálka. Tak trochu romantika, ale jen tolik kolik snese natolik pragmatický člověk jako já  - a k tomu humor, bez kterého by to na jaře nešlo. Máte rádi seriál Sex ve městě? Tak to budete tuhle knihu milovat!

Tak trochu klasická linka. Alici je lehce přes 40, opustí ji manžel, dcera je dospělá a jí najednou připadá že je sama,.. No, v tuhle chvíli se buď může zavřít doma a litovat se, nebo má prostě to štěstí, že má skvělou kamarádku a ta si ji vezme do parády.
Maggie je single, k tomu umělkyně, navíc sebevědomá. A tak se prostě nemůže dívat na to, jak je Alice strhaná, unavená, neupravená a rezignovaná. Nové šaty, účes a make-up od Maggie ji rozzáří a rázem vypadá o tolik mladší!

V téhle chvíli jsem se v tramvaji narovnala, přejela jsem si pusu leskem a řekla jsem si, že zítra si vezmu místo tenisek ty lodičky z loňska. A tahle nálada - nechcivypadatnasvýchskoročtyřicet - mi vydržela až do konce.

Nebudu prozrazovat, co bylo dál a jak to nakonec dopadlo. Ale pokud chcete mít dobrou náladu a chuť vzít si ráno sukni a ustřihnout si ofinu ( jo, to jsem fakt udělala ), tak si tuhle knihu vemte do ruky. Na lavičku, na deku do parku, do tramvaje. Kamkoliv kde si budete chtít odpočinout a pobavit se.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oficialní anotace, zdroj: Grada
Ve chvíli, kdy čtyřiačtyřicetiletou Alice opustí manžel a její dospělá dcera se odstěhuje z domu, rozhodne se začít zcela nový život – takový, na jaký si nikdy předtím netroufla ani pomyslet.
S odhodláním začít si konečně užívat vyráží v nové image se svojí nejlepší kamarádkou Maggie do ulic Manhattanu na oslavy nového roku – a o půlnoci skončí s Joshem, jenž by mohl být jejím synem. V ten moment se Alice rozhodne ve své hře na „třicítku“ pokračovat. Zažádá si o práci, po které toužila – a konečně uspěje! Poprvé v životě cítí, jaké to je, žít život plný možností a bez zbytečných omezení.
Knížka se stala předlohou seriálu Younger, který v režii Darrena Stara vysílá americká televize od 31. března 2015.
Čtení pro všechny milovnice břitkého humoru, New Yorku a v neposlední řadě pak seriálového hitu Sex ve městě!

Žádné komentáře:

Něco málo o holce z tramvaje

Vždycky jsem četla ráda, ale až zas poslední dobou na to najdu trochu času cestou do práce a zpět. Prostě nastoupím do tramvaje a zapíchnu nos na půl hodiny do knihy nebo do čtečky.

Někdo dává knihám hvězdičky, někdo čísla - já jim začala dávat barvy. Fakt, zkuste to. Představte si knihu kterou čtete a uvidíte, že je barevná. Pro každého jinak.

Za každou návštěvu jsem ráda, každý komentář mi napoví, co jsem udělala dobře nebo špatně.