sobota 2. ledna 2016

Pekelné stroje - Cassandra Clare - Judith Rumelt

Opět YA fantasy a opět trilogie. Tady je asi trochu víc romantiky, líbilo se mi míň než Hunger games, ale četlo se to lehce.

Mechanický anděl

Mechanický princ

Mechanická princezna

Mechanický anděl

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…

Mechanický princ

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa útočiště u bojovníky pouze nakrátko. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti bojovníky je velmi osobní. Viní je za dávnou tragédii, která mu zničila život. Pokud chtějí odhalit tajemství minulosti, musí prozkoumat mlhavý kraj Yorkshire, hrůzostrašné sídlo plné nevyřčených tajemství, špinavé uličky Londýna i zakletý plesový sál, kde se Tessa dozví strašidelnou pravdu o svém původu. Když se nakonec setkají s mechanickým démonem, který nese varování pro Willa, uvědomí si, že Magister ví o každém jejich kroku a někdo je zradil.

Hledání Magistra a pravdy přivádí trojici do nebezpečí a Tessa zjišťuje, že láska a lži dokáží otrávit i to nejčistší srdce. A jedna otázka stále visí ve vzduchu: Dozví se Tessa, kdo vlastně je a jaká je její úloha?

Mechanická princezna

Nad londýnským Institutem se smráká. Mortmain připravuje útok na bojovníky: chce je zničit pomocí Pekelných strojů - armády nelítostných Automaton. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessy Gray.

Bojovníky se snaží objevit Mortmaina, spíše než vyšle armádu do útoku. Když však Mortmain unese Tessy, Jema a Willa, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotni udělat cokoli na její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejná dívka postavit celé armádě Pekelných strojů?

Žádné komentáře:

Něco málo o holce z tramvaje

Vždycky jsem četla ráda, ale až zas poslední dobou na to najdu trochu času cestou do práce a zpět. Prostě nastoupím do tramvaje a zapíchnu nos na půl hodiny do knihy nebo do čtečky.

Někdo dává knihám hvězdičky, někdo čísla - já jim začala dávat barvy. Fakt, zkuste to. Představte si knihu kterou čtete a uvidíte, že je barevná. Pro každého jinak.

Za každou návštěvu jsem ráda, každý komentář mi napoví, co jsem udělala dobře nebo špatně.